/
Forum SHOC.PL


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  AlbumAlbum  Chat

Poprzedni temat «» Następny temat
Uszczelka pokrywy zaworów.. Jak wymienić??
Autor Wiadomość
daw1921
[Usunięty]

  Wysłany: 2010-03-29, 23:02   Uszczelka pokrywy zaworów.. Jak wymienić??

Witam wszystkich!!! Mam pytanie czy do wymiany uszczelki pokrywy zaworów tylnego cylindra (tego przy siedzeniu) w Hondzie Shadow VT 500c z 1985r muszę wyciągać silnik?? Szukałem na forum i nie mogłem znaleźć konkretnej odpowiedzi, jeśli nie to mogę poprosić o instrukcje jak to zrobić gdyż odkręciłem tą pokrywę i w żaden sposób nie mogę jej wyciągnąć.. Proszę o pomoc!!
 
 
mrmefisto 


Motocykl: shadow
Dołączył: 04 Mar 2010
Posty: 134
Skąd: Cze-wa
Wysłany: 2010-03-30, 01:33   

kiedys zdejmowalem te pokrywke, zeby dociagnac glowice, przy okazji wstawilem nowa uszczelke pod dekiel. Zrobilem to bez wyciagania silnika. Rozbierania troche bylo. Praktycznie cala gora do sciagniecia: siedzenie, bak, kobra, gazniki. Odstojnik powietrza (ta puszka z filtrem) odkrecilem i cofnalem nieco. Posciagalem przewody gumowe, te ktore mi przeszkadzaly (juz nie pamietam ktore - moze sobie cos przypomne jak jutro zobacze motocykl). I dekiel wyszedl raczej bez problemow ;-) to jest ta latwiejsza czesc :-)

schody Ci sie zaczna jak bedziesc chcial go zalozyc z nowa uszczelka. Ja wymyslilem tak, ze nowa uszczelke przykleilem od zewnatrz po obwodzie tasma klejaca malarska, precyzyjnie i z uwaga, potem bardzo ostroznie zalozylem dekiel na glowice, lekko zlapalem srubami i sprawdzilem czy wszystko jest na swoim miejscu (nie zapomnij o tym kawalku naokolo swiecy). Jak wszystko bylo ok to dokrecilem. Powodzenia
 
 
Woder 
Woder


Motocykl: VT 500 C 86, WSK M06 KOS 85
Wiek: 51
Dołączył: 17 Lut 2010
Posty: 629
Skąd: Nysa, Malary
Wysłany: 2010-03-30, 08:40   

Gaźników nie trzeba ściągać,to znaczy ja nie ściągałem ich,ale z pokrywom zaworów trochę się trzeba pogimnastykować.Musisz kombinować,przechylać i wyjdzie.Powodzenia,pozdroo!
_________________
Vel Thomas
 
 
daw1921
[Usunięty]

Wysłany: 2010-03-31, 23:07   

Dzięki za odpowiedź... Ale postanowiłem zaprowadzić motocykl do serwisu bo próbowałem na różne sposoby i nie mogłem wyciągnąć tej pokrywy...
 
 
Cezar 
Ride Safe Ride Free


Motocykl: VT 500 C 85
Wiek: 39
Dołączył: 16 Maj 2007
Posty: 2472
Skąd: Otwock
Wysłany: 2010-04-02, 10:47   

Samej pokrywy chyba nie da się wyciągnąć, ale uszczelkę wymienić się da...
_________________
Jadę jadę na motorze...
 
 
 
mrmefisto 


Motocykl: shadow
Dołączył: 04 Mar 2010
Posty: 134
Skąd: Cze-wa
Wysłany: 2010-04-02, 10:57   

Cezar da sie wyciagnac na 1000000% bo wyciagalem osobiscie wlasnorecznie tak jak napisalem powyzej i nie byl to jakis duzy problem tylko sporo rozbierania
Ostatnio zmieniony przez mrmefisto 2010-04-02, 11:07, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Cezar 
Ride Safe Ride Free


Motocykl: VT 500 C 85
Wiek: 39
Dołączył: 16 Maj 2007
Posty: 2472
Skąd: Otwock
Wysłany: 2010-04-02, 11:01   

Słyszałem kiedyś, że się da wyciągnąć, ale osobiście nigdy nie chciało mi się tego robić, lub nie miałem takiej potrzeby, z tego co pamiętam to przeszkodą do wyciągnięcia tylnej pokrywy był airbox.
_________________
Jadę jadę na motorze...
 
 
 
mrmefisto 


Motocykl: shadow
Dołączył: 04 Mar 2010
Posty: 134
Skąd: Cze-wa
Wysłany: 2010-04-02, 11:06   

airbox odkrecilem i przesunalem ciut do tylu, z tego co pamietam to jeszcze trzeba bylo zdjac ten waz od plynu chlodniczego wiec roboty na jedno popoludnie bylo ;-)
 
 
nagalfar 


Motocykl: Triumph bonneville 2009, Honda VT500 85
Wiek: 42
Dołączył: 17 Wrz 2009
Posty: 104
Skąd: Pruszków
Wysłany: 2010-04-03, 14:31   

Nawet airboxa nie trzeba odkręcać :) wystarczy odkręcić jedna śrubkę i wyciagnać metalowy króciec rurki od chłodzenia który jest między cylindrami i wtedy w miarę lekko pod katem wychodzi cała pokrywa, testowane dzisiaj.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Wersja forum PDA/GSM